MSHSAA Girls Wrestling District and Class Assignments

Girls Wrestling

District 1
Affton
Central (Cape Girardeau)
Central (Park Hills)
DeSoto
Dexter
Farmington
Festus
Fox
Hancock
Herculaneum
Hillsboro
Jackson
Lindbergh
Mehlville
North County
Northwest (Cedar Hill)
Notre Dame (Cape Girardeau)
Poplar Bluff
Potosi
Seckman
Sikeston
Ste. Genevieve
Webster Groves
Windsor (Imperial)

District 2
Eureka
Kirkwood
Lafayette (Wildwood)
Marquette
Owensville
Pacific
Parkway South
Parkway West
Rockwood Summit
Rolla
St. Clair
St. Francis Borgia
St. James
Sullivan
Union
Washington
Waynesville

District 3
Brentwood
Clayton
Francis Howell
Francis Howell Central
Francis Howell North
Ft. Zumwalt East
Ft. Zumwalt North
Ft. Zumwalt South
Ft. Zumwalt West
Hazelwood Central
Hazelwood East
Holt
Ladue Horton Watkins
Liberty (Wentzville)
Maplewood-Richmond Hts.
McCluer
McCluer North
Normandy Collaborative
Orchard Farm
Palmyra
Pattonville
Ritenour
St. Charles
STEAM Academy at McCluer South-Berkeley
Timberland
Trinity Catholic
Troy Buchanan
Winfield
Wright City

District 4
Battle
Blair Oaks
Boonville
California
Camdenton
Capital City
Centralia
Eldon
Fatima
Fulton
Hallsville
Hickman
Jefferson City
Kirksville
Macon
Mexico
Osage
Rock Bridge
South Callaway
Southern Boone
Tipton
Versailles

District 5
Branson
Carl Junction
Cassville
Central (Springfield)
Diamond
Glendale
Hillcrest
Joplin
Kickapoo
Lebanon
Marshfield
McDonald County
Monett
Neosho
Nixa
Parkview
Reeds Spring
Republic
Seneca
Webb City
West Plains
Willard

District 6
Belton
Blue Springs
Blue Springs South
Bolivar
Buffalo
Butler
Clinton
El Dorado Springs
Grain Valley
Grandview
Harrisonville
Holden
Knob Noster
Lee’s Summit North
Lee’s Summit West
Lone Jack
Nevada
Odessa
Pleasant Hill
Raymore-Peculiar
Raytown
Raytown South
Sherwood
Smith-Cotton
Warrensburg
Warsaw

District 7
Carrollton
Fort Osage
Lafayette County
Lexington
Liberty
Liberty North
Marshall
North Kansas City
Oak Park
Park Hill
Park Hill South
Platte County
Richmond
Smithville
Staley
Truman
Van Horn
West Platte
William Chrisman
Winnetonka

District 8
Albany
Benton
Brookfield
Cameron
Central (St. Joseph)
Chillicothe
Excelsior Springs
Gallatin
Kearney
Lafayette (St. Joseph)
Lathrop
Lawson
Marceline
Maryville
Maysville
Mid-Buchanan
North Andrew
Penney
Plattsburg
Polo
Savannah
South Harrison
Stanberry
Tarkio
Trenton