Hunter Tessman (Eierman Elite Wrestling Club) won by tech fall over Chase Schroeder (Independence High School Wrest) (TF 12-2)

This video is for MOPro Members only

CLICK HERE TO CREATE YOUR ACCOUNT

SUBSCRIBE! OR

View other 2017 Blue Chip Black & Blue Freestyle Coverage here!

Grayston DiBlasi (Greater Heights Wrestling) won by decision over Bret Minor (KCTC) (Dec 16-15)
Taylor Brown (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Austin Kincaid (Platte County Youth Wrestling) (TF 15-4)
Riley McCall (Southwest Timberwolves) won by fall over Payton Price (MO West Championship Wrestling) (Fall 4:38)
Damon Maldonado (Northmen Wrestling Club) won by decision over Justice Mcgee (Blue Springs High School Wrest) (Dec 8-1)
Greyden Penner (Victory Wrestling) won by tech fall over Cameron Gillespie (Greater Heights Wrestling) (TF 13-0)
Ethan Locke (Dog Pound wrestling club) won by decision over Austin Morgan (Excelsior Springs High School) (Dec 12-4)
Nick Arend (Blue Valley Southwest High Sch) won by tech fall over Cody Morgan (Mowest) (TF 12-0)
Sammy Cokeley (KC Storm WC) won by decision over Jeremiah Kent (Mowest) (Dec 14-8)
Hunter Shelton (Victory Wrestling) won by tech fall over Jacob Williams (Staley High School Wrestling) (TF 10-0)
Austin Purtle (Smithville High School) won by tech fall over Colton Davis (Platte County Youth Wrestling) (TF 10-0)
Bret Heil (Blue Springs High School Wrest) won by tech fall over Joshua Tomich (Mowest) (TF 10-0)
Mike Rella (Topeka Tornado Wrestling Club) won by fall over Gary Hogan (MO West Championship Wrestling) (Fall 1:38)
Kenneth Maluia (Independence High School Wrest) won by tech fall over Ben Watson (Lee`s Summit North) (TF 13-0)
Braden Danner (Mowest) won by tech fall over Brady Childers (MO West CWC) (TF 10-0)
Jack Snyder (Victory Wrestling) won by fall over Carson Wilkerson (Brookfield Highschool) (Fall 5:21)
Hunter Tessman (Eierman Elite Wrestling Club) won by tech fall over Chase Schroeder (Independence High School Wrest) (TF 12-2)
Ottis Peeler (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Brett Campbell (MO West CWC) (TF 18-8)
Jake Boyd (Smithville High School) won by tech fall over Christopher York (Northmen Wrestling Club) (TF 10-0)
Zach Hazen (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Nick Rocha (Staley High School Wrestling) (TF 10-0)
Jaden Worthington (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Jordan Goff (KCTC) (TF 11-0)
Cordel Duhart (Southwest Timberwolves) won by decision over Ashton Sharp (Greater Heights Wrestling) (Dec 5-4)
Jeremiah Reno (Victory Wrestling) won by tech fall over Leyton Manley (Team Grindhouse Wrestling) (TF 10-0)
Brandon Madden (Blue Valley Southwest High Sch) won by tfall over Caden Lorenz (Branson High School)
Austin Keal (Greater Heights Wrestling) won by tech fall over Anthony Erickson (MO West Championship Wrestling) (TF 12-2)
Austin Kincaid (Platte County Youth Wrestling) won by tech fall over Daemon Hegarty (Blue Springs High School Wrest) (TF 14-4)
Kage Lenger (Victory Wrestling) won by tech fall over Demtrius Trotter (Team NKC) (TF 14-4)
Taylor Brown (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Joshua Steele (Greater Heights Wrestling) (TF 11-0) 02:13
Riley McCall (Southwest Timberwolves) won by fall over Damon Maldonado (Northmen Wrestling Club) (Fall 1:45)
Kal Miller (Greater Heights Wrestling) won by decision over Ayden Dolt (Victory Wrestling) (Dec 8-6)
Weston DiBlasi (Greater Heights Wrestling) won by tech fall over Eli Todd (Mat Rat Wrestling Club) (TF 15-1)
Kyle Dutton (Victory Wrestling) won by tech fall over Javon White (Victory Wrestling) (TF 20-9)
Weston DiBlasi (Greater Heights Wrestling) won by tech fall over Dane Erickson (Kansas City Wrestling Club) (TF 13-2)
Ashton Sharp (Greater Heights Wrestling) won by tech fall over Jordan Goff (KCTC) (TF 10-0)
Tanner Karnes (Mowest) won by tech fall over Dan Mangold (Staley High School Wrestling) (TF 13-0)
Taylor Brown (MO West Championship Wrestling) won by tech fall over Daemon Hegarty (Blue Springs High School Wrest) (TF 10-0)
Austin Kincaid (Platte County Youth Wrestling) won by fall over Joshua Steele (Greater Heights Wrestling) (Fall 2:15)
Bret Heil (Blue Springs High School Wrest) won by decision over Austin Purtle (Smithville High School) (Dec 16-9)